Informace o nás

Základní kynologická organizace Náměšť na Hané je jednou z nejstarších kynologických organizací v České republice, byla založena jako v pořadí šestá. Díky nadšení a obětavosti členů úspěšně funguje více jak 4O let. Naše činnost je zaměřena k výcviku psů pro sportovní využití, účast na závodech, pořádání závodů, zkoušek z výkonu psů, účast na výstavách, bonitacích čistokrevných psů, pořádání ukázkových vystoupení pro děti a širokou veřejnost. Pravidelně pořádáme již tradiční jarní obranářský závod Běželo psesko na kopesko a také podzimní zkoušky dle NZŘ a letos i dle IPO/VPG. Tyto akce pořádáme za přispění sponzorů, kteří nás podporují v naší činnosti. Výcvik psů je zaměřen především na precizní poslušnost a ovladatelnost.  V našich řadách jsou členové jak školou povinní tak i v důchodovém věku. Rádi mezi sebou uvítáme milovníky psů i každého příznivce, kterého by blíže zajímala naše činnost. Je možné se na nás obrátit o radu v případě různých problémů se psy.

Historie

Kynologický klub v Náměšti na Hané byl založen 1.února roku 1962 kynologickými nadšenci Jiřím Serbou, Aloisem Koutným, Oldřichem Vyhlídalem a Jiřím Matiovským. Z počátku se klub často stěhoval z místa na místo než se nakonec na dlouhou dobu usadil v areálu bývalé cihelny, místě, kterému vévodí vysoký vodojem pod nímž proběhlo mnoho závodů zkoušek, ale i výcvikových táborů. V devadesátých letech byl pozemek vrácen v restituci, došlo k rozdělení členské základny a vznikla ZKO Senička a staronová ZKO Náměšť na Hané, která našla své útočiště na loučce nedaleko vodojemu. V roce 2004 došlo k dalšímu stěhování, tentokrát do areálu bývalého lomu v Náměšti nedaleko koupaliště, ale ani tam se náš klub neohřál příliš dlouho a v lednu letošního roku proběhlo další stěhování. Nyní se naše cvičiště nachází v areálu zemědělského družstva v Náměšti, kde máme k dispozici nádhernou travnatou plochu "ipáckých" rozměrů a budujeme si nové, snad lepší, zázemí. Přijeďte si za námi se svými psími miláčky zatrénovat...

    Za dobu svojí existence klub vychoval řadu členů, vynikajících kynologů, kteří se účastnili prestižních akcí v rámci okresu, kraje i republiky. Pomohl mnoha majitelům psů ve zvládnutí svého psíka a mnoha lidem ukázal nesčetné možnosti a krásné okamžiky, které práce se psy bezpochyby přináší.

© 2009 Základní kynologická organizace Náměšť na Hané

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode